מה זה אתר רספונסיבי ולמה אני צריך את זה?

אתר בעיצוב ייחודי כבר לא מספיק על מנת להביא גולשים חדשים ולהשאיר אותם באתר, היום יש צורך באתרים רספונסיביים שמותאמים לכל אחד ואחד.

מה זה אתר רספונסיבי? המשמעות היא שהאתר מגיב לגולש. כל גולש נכנס ממכשיר אחר – מחשב נייד, טלפון , טאבלט וכדי שכל גולש יקבל חווית גלישה מיטבית האתר מתאים את העיצוב שלו לגודל המסך של מכשיר הגלישה שבו נעשה שימוש.

אם גולש מסתכל על הדף הראשי של אתר דרך הטלפון הנייד שלו העיצוב יהיה מותאם לטלפון נייד, ואם הוא מסתכל מהמחשב הנייד שבביתו העיצוב יהיה מותאם לכך. העיצוב הוא אותו עיצוב, אם כי הוא יכול להיראות מעט שונה ממכשיר למכשיר.

למה אני צריך אתר רספונסיבי?

כדי לשאול את השאלה הזו צריך להכיר קצת את מנוע החיפוש גוגל.

גוגל שמה את הדגש שלה על חווית משתמש זה בפשטות אומר שגוגל רוצה שגולש יהנה מגלישה באתר, עכשיו עולה השאלה – איך גוגל יודעת אם המשתמש נהנה או לא? גוגל לא תדע אם המשתמש חייך בזמן שצפה בסרטון או קרא טקסט כלשהוא באתר (עדיין לא לפחות ;)) אבל היא כן תדע כמה זמן גולש בילה באתר ומכאן המסקנה – ככל שגולש בילה זמן רב יותר באתר כך הוא יותר נהנה באתר. גוגל תשים לב לכך ותדרג את האתר בהתאם במנוע החיפוש שלה. 

נגיד שגולש כלשהו יכנס אליכם לאתר בכוונה לקרוא מידע מסוים שפרסמתם, האתר בנוי לגלישה דרך מחשב והגולש נכנס ממכשיר הנייד שלו, הטקסט דרך הנייד נראה מאוד מאוד קטן, מה שמקשה על הגולש להצליח אם בכלל לקרוא את המידע, סביר להניח שהוא יצא במהירות וימשיך לאתר הבא בחיפושו אחר המידע שהוא זקוק לו, גוגל כמו שאמרנו מקודם תשים לב לכך שהגולש לא נשאר זמן רב באתר המושג הזה נקרא גם אחוז נטישה, וככל שהאחוז הזה נמוך יותר כך גוגל תחשוב שהאתר שלנו יותר מעניין והתכנים שם יותר איכותיים.

בנוסף חשוב לציין שיש חשיבות רבה למיקום של הטקסט באתר וכל כפתור וכפתור, תכנון אתר עם דגש על חווית המשתמש בעצם מובילה את הגולש להמשך דפדוף באתר ולחשיפה רבה יותר של התוכן והשירותים אז מלבד לכך שגוגל יראה את האתר כבעל ערך הגולש יחשף ליותר תכנים וכך הסבירות שהגולש יהפוך ללקוח עולה.

איך אני בונה אתר רספונסיבי?

ראשית אם יש לכם אתר קיים בדקו האם הוא מותאם למכשיר הנייד, פשוט היכנסו משניים שלושה מכשירי סלולרי שונים ובדקו האם המידע מוצג בצורה נוחה וזמינה.

שנית כאשר בונים אתר, חשוב לשאול את מנהל הפרויקט לגביי הנושא הזה. היום רוב החברות לבניית אתרים פועלות בשיטה הזו אך חשוב לוודא זאת מראש.

בעזרת הכלי הזה של גוגל תוכלו לוודא שהאתר מתאים לנייד.